poniedziałek, wrzesień 20, 2021
Acy.pl

Rzecz jasna – zgodnie z ogólnie rozumianą poprawnością – żółwi nie kocha się za to, iż są piękne, ale za to, że po prostu są. Z jednak natomiast strony – są proste w hodowli odmiany zwierząt, które nie tylko są sympatyczne, ale i niezwykle miłe dla oka Tego typu między innymi gatunkiem jest bez wątpienia żółw ozdobny, występujący naturalnie w środkowych stanach USA i w północnej i wschodniej części Meksyku, a warunkach domowych mieszkaniowych – niesprawiający dużych kłopotów z pielęgnacją.

żółw ozdobny

Żółw ozdobny – zdjęcie ze strony Terrarium.pl

Żółw ozdobny jest doskonałym zapełnieniem hodowli prowadzonych  przez prywatnych akwarystów, którzy – przeważnie pododmianę gada czerwonouchego (który na główce posiada spory,pomarańczowy, bardzo ozdobny pas) lub gada żółtouchego (pas znajdujący się na głowie może być w przyciągającym wzrok, żółtym kolorze).  W naturalnym biotopie, żółw ozdobny egzystuje w wodach które się zatrzymały bądź, rzadko w wolnych rzekach. Znaczną aktywność gatunku odznacz obserwuje się w ciąg dnia – gady kochają się wtedy grzać w słońcu, zanurzać się lub sprawnie nurkować.

W domowych hodowlach, dla przyjemności a także dobrego samopoczucia zwierzęcia, doskonale jest oczywiście podejmować próby jak najlepsze odtworzenie naturalnych warunków życia żółwia ozdobnego. Z tego powodu też, powietrze w akwarium musi mieć temperaturę w czasie dnia na poziomie 28°C (po zmroku bowiem, ciepłota nie powinna spaść poniżej poniżej 20°C), a temperatura wody musi zawsze wynosić około 26°C.  Pamiętać równocześnie należy, iż żółw ozdobny jest zwierzęciem drapieżnym. Dla tego, musi być karmiony właściwie opracowanymi granulatami, a w młodości – trzeba zadawać mu plankton lub larwy owadów.

Leave A Response