poniedziałek, wrzesień 20, 2021
Acy.pl

Całkiem nie dawno – pomimo że brzmi to oklepane lub zbyt proste – pupile z obcych krajów, w warunkach domowych, hodowali wyłącznie koneserzy i specjaliści danej odmiany. Obecnie, gdy w dowolnym sklepie zoologicznym bez problemu zakupić jesteśmy w stanie oryginalnego pupila z rodziny stworzeń drobniejszych – dowolny Kowalski będzie mógł pozwolić sobie dla siebie domowe terrarium, akwarium albo też prywatny wybieg.

żółw lamparci

Żółw lamparci – zdjęcie ze strony Zolw.info

Ku rozpaczy, wymienieni Kowalscy zapominają przy tym, iż znane, egzotyczne odmiany potrzebują egzotycznej oprawy. I nie chodzi tu między innymi o wyposażenie terrarium w orientalne lub afrykańskie kwiaty, ale o umożliwienie czworonogowi warunków życiowych oraz bardzo podobnych do tych, w których przebywał na wolności. Wspaniałym przykładem znacznie popularnego, egzotycznego czworonoga, który równocześnie zdecydowanie rzadziej pojawia się w środowisku naturalnym, a zdecydowanie częściej zjawia się w domowych hodowlach może być żółw lamparci – piękny gatunek, który zamieszkuje rozległe, afrykańskie sawanny.

Żółw lamparci to jeden z najokazalszych, pojawiających się na Czarnym Lądzie gatunków pupili tego typu rzędu. W naturalnym środowisku, zwierzęta te mogą przekroczyć nawet 60 centymetrów średnicy oraz ważyć aż 35 kilogramów. Liczby wielkości podążają w łącznie z długością życia, gdyż żółw lamparci jest w stanie przeżyć także sto lat. Na nieszczęście, hodowany w niewoli – także na skutek kłopotów z karmieniem – żółw lamparci prawie nigdy dożywa starego wieku. Prócz tego, niedoświadczeni sympatycy tego gatunku licznie czują się oszukani znacznym wzrostem żółwia.

Leave A Response