poniedziałek, wrzesień 20, 2021
Acy.pl

Spora liczba osób decyduje się na kupno, popularnych w obecnym czasie gadów żyjących w terrariach. Z pośród wielu tych które cieszą się sporą popularnością obecny jest między innymi żółw czerwonolicy. Zanim bowiem podejmiemy decyzję o kupnie takiego czworonoga musimy wiedzieć iż jest to gad dożywające nawet 30 lat. Czworonogi takie są nad wyraz często oferowane w sklepach z artykułami dla zwierząt praktycznie w całym kraju. Niestety tak jak często zwierzak jest nabywany tak licznie ląduje on w naszych rzekach.

żółw czerwonolicy

Żółw czerwonolicy – zdjęcie ze strony Jollydiver.com

Wielu osób hoduje te czworonogi również w oczkach wodnych, gdyż doskonale znoszą one niskie temperatury. Na nieszczęście w chwili gdy oczko wodne nie jest właściwe zabezpieczone, może dojść do ucieczki. Tak samo komfortowo zwierzak bowiem może być hodowany w warunkach domowych. Należy mimo to liczyć się z faktem że zwierze to potrzebuje dosyć obszerne terrarium, zwłaszcza kiedy osiągnie swoje ostateczne wielkości. Należy także wiedzieć iż jest to gad wodno lądowy, tak więc wymaga on za równo połowy lądowej oraz i zanurzonej w wodzie.

Żółw czerwonolicy nie bywa wymagający w kwestii wyżywienia, trzeba mimo wszystko dostarczyć mu możliwie jak najsilniej różnorodną ilość pokarmu. Co jest charakterystyczne dla dowolnego drapieżnika, uwielbia on niewielkimi rybkami albo też larwami mączniaków. Błędem licznie popełnianym przez początkujących hodowców jest podawanie im jedzenia w części lądowej. Zwierzęta takie nie tylko w niewoli lecz i na wolności pożywiają się tylko w wodzie!

Leave A Response