poniedziałek, wrzesień 20, 2021
Acy.pl

Mnóstwo ludzi marzy o tym by hodować własne zwierzątko. Na nieszczęście posiadanie zwierzaka pokrywa się przymusem dysponowania dużej liczby wolnego czasu. Sytuacja trochę inaczej przedstawia się w sytuacji zwierząt jakim są gady. Spora ilość osób na swoich współtowarzyszy typuje sobie gady, których przetrzymywanie w mieszkaniu nie wiąże się tak wiele naszych myśli a także czasu jak to jest odnośnie pozostałych czworonogów.

żółw stepowy

Żółw stepowy – zdjęcie ze strony Zoowitek.pl

Jednym z najliczniej hodowanych w domu pupili może być żółw stepowy. Swoją znaczną popularność zawdzięcza nie jedynie niedużymi potrzebami lecz również spokojnym usposobieniem. W zasadzie żółw stepowy nie musi mieć sporo miejsca. W zupełności starczy mu znacznej wielkości terrarium, którego spód zasłonimy odpowiednią ściółką dla stworzeń przeznaczonych do hodowli w akwarium. Warto w nim zamieścić także warstwę Świeżego torfu, gdyż pupile te bardzo lubią się na czas odpoczynku zanurzać się w podłożu albo też chować w różnych strykach.

Odnośnie karmienia żółw stepowy również nie jest problematyczny. Warto bowiem mieć świadomość iż podawanie samego pokarmu nabytego w sklepie nie będzie wystarczające. Według producenta jest to pokarm zbilansowany lecz żółwie po danym czasie przestają zjadać go tak chętnie. Należy więc oprócz niego zadawać także warzywa oraz owoce. Zanim nim podejmiemy decyzję o kupnie któregokolwiek gada, musimy zdać sobie sprawę z faktu iż jest to zwierz żyjące szczególnie długo.

Leave A Response