poniedziałek, wrzesień 20, 2021
Acy.pl

Spora liczba gatunków żółwi nadaje się do trzymania w mieszkaniu. Jest bowiem gatunek tego gada który bardzo szczyci się największą popularnością. Bierze się ona nie wyłącznie z jego niskiej ceny ale również sporej liczby tego typu żółwi obecnych w sklepach zoologicznych. Żółw żółtlicy jest zdecydowanie najliczniej łapanym dzikim zwierzęciem na wolności. Czemu tak jest?

żółw żółtolicy

Żółw żółtolicy – zdjęcie ze strony Youtube.com

Przeważnie z tej przyczyny że pupile te przeważnie kupowane są w różnych miejscach jako małych rozmiarów a także rozczulające istotki, których średnica zwykle osiąga w granicach 10 centymetrów. W przeważającej liczbie sklepach zoologicznych obsługa nie uprzedzają również, iż te maleńkie żółwie już za kilka miesięcy staną się znacznie większych rozmiarów. Żółw żółtlicy, ma ponad 30 centymetrów. W takiej sytuacji nie duże terrarium może nie być już dla żółwia komfortowe.

Zwierzaki te nie są mocno kłopotliwe w kwestii hodowli, ale wymagają terrarium, z miejscem za równo z wodą ale i luźnego spacerowania po lądzie. Łatwo się więc spostrzec, iż wymagać on będzie znacznego lokum. W temacie żywienia nieędzie z nim większych problemów, ale dobrze jest także zdać sobie sprawę iż gad ten nie powinien być skarmiany wciąż identycznym pokarmem. Należy go podawać zmiennie, gdyż po dłuższym czasie nie będzie on mu nadal smakować. Tak naprawdę, żółw żółtlicy jest zwierzęciem całkowicie drapieżnym, nic dziwnego więc najbardziej będzie mu smakował pokarm żywy w postaci gupików lub pozostałych małych rybek.

Leave A Response